Ahirzaman Olaylarıİmam Mehdi(a.s)’ın Çıkışı

Emeryalizme Karşı İran İslam Cumhuriyetinin Sarsılmaz İlerleyişi…

Dünya Emeryalizmine Karşı İran İslam Cumhuriyetinin Sarsılmaz İlerleyişi…

Düşmanlarımızın bize olan düşmanlığının sebebi şunun içindir. İslam Cumhuriyeti nizamının zorba bir düzene karşı durmasından ve dünyayı bölüşme gibi kötü bir adete sahip olan zorbaların zorbalığına karşı durmasındandır. Geri kalan şeyler bahanedir. Bugün bahane nükleer meseledir, başka bir gün insan hakları bahanesidir, diğer bir gün de başka bir bahanedir.

Onlar istiyorlar ki İslam Cumhuriyeti nizamı eşkıyaların, ensesi kalınların, haraç toplayanların zorbaların karşısına dikilmesin. Elbette bu olmayacak bir şeydir. İran milleti gücünü muhtelif meydanlarda ispat etmiştir. İran milleti ispat etti ki Amerika’ya dayanmadan hem ilmi ilerleme elde edebilir, hem sosyal ilerleme elde edebilir, hem uluslar arası nüfuz elde edebilir hem de insanlık dünyasında siyasi izzet elde edebilir. İslam Cumhuriyeti bunu ispat etmiştir. Onlar bundan rahatsızlar. İran milleti doğru yolu seçmiştir, doğru yolu tanımıştır.

Biz şunu biliyoruz ki zorba ve ensesi kalın güçlere dayanmadan ilerleyebiliriz, güçlenebiliriz. Bir millet, bir ülke, bir nizam ki zorbalara, haraç kesenlere, uluslar arası güçlere itina etmeden hatta onlara muhalefet ve düşmanlık ederek kendisini zorluklardan kurtarabilsin, arz-ı endam etsin, onlara rağmen onların gözü önünde kendi huzurunu ve nüfuzunu koruyabilsin. İşte onları öfkelendiren şey budur.

Öfkelendiler, öfkelensinler. Merhum, aziz şehidimiz Beheşti’nin tabiriyle “öfkelerinden gebersinler.”

İmam Ali Hamaney

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu