Ehl-i Beyt

İmam Ali Hamaney’in Anadolu Halkına Selamı…

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in temsilcilerinden Hüccetülislam Gazi Asker, İstanbul’daki Aşura merasimlerine bir konuşma yaptı.

Hüccetülislam Gazi Asker salat ve selamdan sonra Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Türkiye halkına gönderdiği selamı iletti.

Aşura’nın bir çok boyutu olduğunu belirten Gazi Asker, Bu boyutlardan bazılarının; Allahın dinini ve ayetlerini halka göstermek, toplumu ıslah edip fesadın kökünü kesmek, Allah’ın mazlum kulları için emniyet sağlamak, Allahın farzları, sünnet ve ahkamıyla ibadet edilmesini sağlamak, Hz.Peygamber ve Ali bin Ebu Talib’in sünnet ve siretiyle amel etmek, zalimlerle yaşamayı zulüm saymak ve zillet yükü altına girmeyeceğini Heyhat Minezzille diyerek belli etmek, halkın özgür olmasını sağlamak olduğunu açıkladı. Bu hedeflerin tahakkukunun sadece Aşura kıyamına özgü değil tüm müslümanların vazifesi olduğunu açıkladı.

Gazi Asker, “O hazret tüm müslümanlara Her gün Aşura, Her Gün Kerbela’dır mesajını iletmiştir. Hüseyin tüm müslümanların ve dünyanın tüm özgürlükçülerinin örnek şahsiyetidir. Gandi İmam Hüseyni örnek alarak Hindistan halkını özgürleştirdiğini açıklamıştır, bütün müslümanlar Peygamber ve Aliyi tanıyor önemli olan zamanın Yezidlerini tanıyıp onlara karşı çıkmaktır.” dedi.

Gazi Asker, “Amerika ve siyonizm zamanımızın en belirgin yezidlerine ve zalimlerine örnektir. İsrail son 53 günlük savaşta 2000’den fazla kişiyi şehid etmiş, 20000’den fazla insanı yaralı bırakmıştır. Kerbela’da Ali Asgar gibi mazlum çocuklar şehid oldular, bugünde Gazze’de Ali Asgar’lar şehid olmaktadır.” dedi.

Gazi Asker, “Kerbelada çadırları ateşe verdiler, kadın ve çocukları esir aldılar tekfirci teröristler bugün camileri türbeleri yıkıp, kadın ve çocukları esir alıyorlar.” dedi.

Gazi Asker, “Bugünde hak ve batıl karşı karşıyadır, zulüm tecavüz çocuk katli fesat ve cinayet karşısında hakkı mücadafa ve batılla mücadele etmeliyiz.” dedi.

Gazi Asker, “Siz azizler bilin ki İslam düşmanları Batı’da İslamofobi ve İslam dünyasında tefrikacılıkla hakkı gölgeleyip yağma ve katliamlarına zemih hazırlamaktadırlar.” dedi.

Gazi Asker, “Uyanık olmamız gerekmektedir, vahdete ihtiyacımız vardır. Amerika, İsrail, Tekfirciler gibi yezidlerin fitnesini ortadan kaldırmalı ve ahlakı ve huzuru tesis etmeliyiz.” dedi.

İran ve Türkiye halkları zulme karşı Aşura’nın hedeflerini gerçekleştirmek için İmam Hüseyin(as)’e söz veriyor, Sünnisiyle Şiisiyle herkes son nefer ve nefese kadar tüm halkları zulüm istibdat tefrika ile savaşmak için söz veriyor, Lebbeyk ya Huseyn, Lebbeyk ya Huseyn, Lebbeyk ya Huseyn diyerek herkesi ayağa kaldıran Gazi Asker, İmam Hüseyin ve ashabına selam gönderdi. Konuşma Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in sağlık ve sıhhatine salavat ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu